Schronisko już działa!

Kochani Turyści,

Schronisko Roztoka jest dla Was ponownie otwarte! W czasie pandemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i pracowników schroniska, działamy kilku istotnych zasad. Prosimy Was o uważną lekturę tego artykułu. 

Zapraszamy na szkolenia!

Przed nami nowy sezon szkoleń zimowych 2019/2020 w Bazie Górskiej Roztoka. Sprawdzajcie terminy i zapisujcie się już dziś! Z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniami, przygotowaliśmy w tym roku więcej terminów!
Wszystkie szczegóły publikujemy w serwisie bazy.

wejdź do bazy

Pierwsi w rankingu n.p.m.!

Kochani! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że Roztoka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w rankingu schronisk przygotowanym przez magazyn n.p.m.! Nasze schronisko zmieniamy wciąż dla Was. Ale cień Tatr, zapach górskiego lasu i smak herbaty trwają niezwruszenie i tak już pozostanie :)

Więcej o rankingu poczytacie tu.

Całe Tatry przede mną

19 lipca o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie górskie w schronisku w Roztoce. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie o międzywojennym taternictwie. Tym wykładem otwieramy wystawę fotografii „Całe Tatry przede mną - taternictwo w okresie międzywojennym”, którą prezentować będziemy do końca września. Aby Was zainspirować, publikujemy wstęp autorstwa Wojtka Szatkowskiego.

W Roztoce o Oppenheimie

9 czerwca o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie górskie w schronisku w Roztoce. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie tym razem o postaci Józefa Oppenheima. Serdecznie zapraszamy. A oto kilka słów o bohaterze spotkania. Każdy, kto w latach 1908-1939 bawił w Zakopanem i chodził po górach, znać musiał, choćby tylko ze słyszenia, Józia Oppenheima.

Magia nart

Serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia nowej wystawy w ramach działajacej u nas galerii KADR. Prezentujemy zdjęcia tatrzańskich narciarzy z odległych, a nam jakże bliskich, czasów. Zdjęcia zostały poddane procesowi koloryzacji, aby widz mógł silniej odczuć atmosferę tych niezwykłych czasów.

Góra-woda słowo-obraz

Galeria „Kadr” mieszcząca się w naszym schronisku zaprasza Was na nową wystawę! Tym razem prezentujemy prace polskich artystów z grupy „Way of ink” poświęcone naszym górom, którym towarzyszy poezja Agnieszki Żuławskiej-Umedy.

K2 - a challenge to the sky

Zapraszamy na nową wystawę fotografii himalisty Janusza Gołębia, z wyprawy rekonesansowej (czerwiec/lipiec 2017), której celem było rozpoznanie trasy Kukuczka-Piotrowski i drogę wiodącą Żebrem Basków (tzw.dr. Cessena). I właśnie droga Basków będzie prawdopodobnym celem narodowej wyprawy zimowej na K2 - ostatni niezdobyty zima ośmiotysięcznik. 

Wystawa poplenerowa

W maju 2016 roku uznany polski fotograf i członek ZPAF, Piotr Borowicz, odwiedził nasze schronisko wraz z uczniami klas fotograficznych Technikum nr 7 w Bielsku Białej w ramach pleneru fotograficznego. Niezwykłe owoce tego pobytu prezentujemy tego lata w ramach działającej w schronisku galerii KADR. Zapraszamy do Roztoki wszystkich miłośników fotografii!

Znamy zwycięzców!

Jury konkursu fotograficznego, który towarzyszył wystawie fotografii Włodzimierza Puchalskiego „Spotkane w ciszy” wyłoniło zwycięzców! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do obejrzenia prac, które najbardziej urzekły jurorów

Konkurs foto!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym towarzyszącym wystawie „Spotkane w ciszy”. Do wygrania mnóstwo ciekawych nagród, w tym wycieczka na Mnicha, topowy śpiwór Yeti oraz weekend dla dwóch osób w naszym schronisku. 

Wyjątkowe zaproszenie

VIII Charytatywne Spotkanie Górskie (dawniej Skiturowe) im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego odbędzie się w naszych skromnych progach już 11-12 marca. Nie może Was na nim zabraknąć!

Spotkane w ciszy

Zapraszamy Was do obejrzenia w schronisku nowej wystawy prezentującej fotografie, ze zbiorów Muzeum Niepołomickiego, autorstwa znanego przyrodnika i filmowca Włodzimierza Puchalskiego, który w latach 50. odwiedził zimą Roztokę podczas „bezkrwawych łowów”.

Janusz Gołąb w Roztoce!

Zapraszamy Was 17 grudnia o godzinie 19.00 na niezwykłe spotkanie z Januszem Gołębiem i wspaniałe opowieści na temat pierwszego zimowego wejścia Polaków na Gasherbrum I! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Tatrzańskie wariacje

Działająca w schronisku galeria KADR zaprasza Was na nową wakacyjną wystawę tatrzańskiej fotografii  Krzysztofa Strzody, którego zdjęcia prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach na świecie. Od dziś spotkacie je w Roztoce!

Przyjaciel gór

Działająca w schronisku galeria KADR zaprasza Was na wyjątkową wystawę zdjęć autorstwa Ariela Wojciechowskiego, wystawę, którą w wielkiej tajemnicy przed autorem zdjęć przygotowała... jego żona na dzień zaślubin.

Spotkanie ekstremalne

Zapraszamy Was na spotkanie z Łukaszem Zdanowskim - uczestnikiem Baikał Ice Maraton czyli jednego z 7 najbardziej ekstremalnych biegów maratońskich na świecie. Sobota, 30 kwietnia, to data, którą warto zapisać w Waszych kalendarzach pod hasłem "Roztoka!" :) Do zobaczenia! 

Oni stawili im czoło!

Konkurs towarzyszący prezentowanej obecnie w naszym schronisku wystawie "Odkrywca" został rozstrzygnięty. Do walki o podium stanęło blisko 300 uczestników! Zapraszamy do poznania zarówno prawidłowych odpowiedzi jak i listy laureatów. 

Staw im czoło!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie zimowym związanym z prezentowaną obecnie w naszym schronisku wystawą "Odkrywca". Wystarczy, że odpowiecie mailowo na 3 pytania, a wygrać możecie wspaniałe nagrody - górskie książki i koszulki dla wymagających.

Na Wasze maile czekamy do 28 lutego!

Wystawa "Odkrywca"

Działająca w naszym schronisku galeria KADR zaprasza Was serdecznie na wystawę "Odkrywca. Tatry oczami Stanisława Witkiewicza". Nową ekspozycję będziecie mogli zobaczyć już od 24 grudnia! Jak pisze w swoim wstępie Teresa Jabłońska: Wystawa „Odkrywca” to próba spojrzenia na Tatry oczami Stanisława Witkiewicza, którego pierwsza zimowa wyprawa górska wiodła przez Roztokę.