Wstrzymujemy działalność

Drodzy Przyjaciele i Goście Roztoki, 

z uwagi na dynamiczny wzrost ilości przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Małopolsce tymczasowo zamykamy nasze schronisko. Podejmując tak trudną decyzję kierujemy się przede wszystkim troską o Wasze zdrowie i życie.

Anna Kamińska w Roztoce

W  sobotę, 12 września o godz. 19.00, serdecznie zapraszamy Was na spotkanie z Anną Kamińską, autorką scenariusza wystawy „Kobiety w chmurach. Wystawa o Wandzie Rutkiewicz i Halinie Krüger-Syrokomskiej oraz ich miłości do gór”, którą możecie zobaczyć w naszym schronisku.

Leszek Cichy w Roztoce

Z końcem sierpnia minie 20 lat od śmierci Andrzeja Zawady - twórcy polskiej szkoły zimowego himalaizmu. Gdyby nie jego determinacja nie byłoby wyprawy na Everest, zakończonej zdobyciem szczytu przez Leszka Cichego, który 30 sierpnia o godzinie 20.00 i 31 sierpnia o godz. 19.00 w Roztoce opowieść o tej historycznej wspinaczce zilustruje filmem „Gdyby to nie był Everest...”. Serdecznie Was zapraszamy na te spotkania!

W hołdzie Andrzejowi Zawadzie

W sobotę 8 sierpnia o godzinie 19.00 zapraszamy Was na wieczór poświecony Andrzejowi Zawadzie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną trzy wyjątkowe, rzadko pokazywane filmy w reżyserii Anny Pietraszek: „Orłem być” (20 minut), „W lodowym piekle” (20 minut) i „Ostatnia rozmowa” (50 minut).

Wieczór himalajski

W sobotę, 18 lipca, o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy Was do na pokaz filmu „Everest dla każdego”. Tego wieczoru spotkacie w Roztoce wyjątkowych gości, którzy opowiedzą Wam więcej o Himalajach i o niezwykłej wyprawie na dach świata. Tego wydarzenia nie wolno opuścić! :)

Kobiety w chmurach

Serdecznie zapraszamy do Roztoki na wystawę o dwóch wybitnych polskich himalaistkach – Wandzie Rutkiewicz i Halinie Krüger-Syrokomskiej oraz ich miłości do gór. Scenariusz opracowany przez Annę Kamińską oraz wyjątkowe zdjęcia i cytaty tworzą wyjątkowe dzieło sztuki. Dla was :)

Zaprojektuj przytulaka!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (do 16 roku życia) do udziału w konkursie na projekt roztokowej maskotki! Uwolnijcie wyobraźnię i narysujcie misia, który potem zostanie uszyty, by przytulić Was i innych młodych miłośników Tatr! Regulamin konkursu przestawiamy w rozwinięciu tego wpisu. Powodzenia!

Wakacje 2020 w Roztoce

Kochani Turyści,

Z radością rozpoczynamy sezon wakacyjny w Schronisku Roztoka. W czasie pandemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i pracowników schroniska, działamy wedle kilku istotnych zasad. Prosimy o uważną lekturę tego wpisu i czekamy na Was z utęsknieniem! :)

Zapraszamy na szkolenia!

Przed nami nowy sezon szkoleń zimowych 2019/2020 w Bazie Górskiej Roztoka. Sprawdzajcie terminy i zapisujcie się już dziś! Z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniami, przygotowaliśmy w tym roku więcej terminów!
Wszystkie szczegóły publikujemy w serwisie bazy.

wejdź do bazy

Pierwsi w rankingu n.p.m.!

Kochani! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że Roztoka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w rankingu schronisk przygotowanym przez magazyn n.p.m.! Nasze schronisko zmieniamy wciąż dla Was. Ale cień Tatr, zapach górskiego lasu i smak herbaty trwają niezwruszenie i tak już pozostanie :)

Więcej o rankingu poczytacie tu.

Całe Tatry przede mną

19 lipca o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie górskie w schronisku w Roztoce. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie o międzywojennym taternictwie. Tym wykładem otwieramy wystawę fotografii „Całe Tatry przede mną - taternictwo w okresie międzywojennym”, którą prezentować będziemy do końca września. Aby Was zainspirować, publikujemy wstęp autorstwa Wojtka Szatkowskiego.

W Roztoce o Oppenheimie

9 czerwca o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie górskie w schronisku w Roztoce. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie tym razem o postaci Józefa Oppenheima. Serdecznie zapraszamy. A oto kilka słów o bohaterze spotkania. Każdy, kto w latach 1908-1939 bawił w Zakopanem i chodził po górach, znać musiał, choćby tylko ze słyszenia, Józia Oppenheima.

Magia nart

Serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia nowej wystawy w ramach działajacej u nas galerii KADR. Prezentujemy zdjęcia tatrzańskich narciarzy z odległych, a nam jakże bliskich, czasów. Zdjęcia zostały poddane procesowi koloryzacji, aby widz mógł silniej odczuć atmosferę tych niezwykłych czasów.

Góra-woda słowo-obraz

Galeria „Kadr” mieszcząca się w naszym schronisku zaprasza Was na nową wystawę! Tym razem prezentujemy prace polskich artystów z grupy „Way of ink” poświęcone naszym górom, którym towarzyszy poezja Agnieszki Żuławskiej-Umedy.

K2 - a challenge to the sky

Zapraszamy na nową wystawę fotografii himalisty Janusza Gołębia, z wyprawy rekonesansowej (czerwiec/lipiec 2017), której celem było rozpoznanie trasy Kukuczka-Piotrowski i drogę wiodącą Żebrem Basków (tzw.dr. Cessena). I właśnie droga Basków będzie prawdopodobnym celem narodowej wyprawy zimowej na K2 - ostatni niezdobyty zima ośmiotysięcznik. 

Wystawa poplenerowa

W maju 2016 roku uznany polski fotograf i członek ZPAF, Piotr Borowicz, odwiedził nasze schronisko wraz z uczniami klas fotograficznych Technikum nr 7 w Bielsku Białej w ramach pleneru fotograficznego. Niezwykłe owoce tego pobytu prezentujemy tego lata w ramach działającej w schronisku galerii KADR. Zapraszamy do Roztoki wszystkich miłośników fotografii!

Znamy zwycięzców!

Jury konkursu fotograficznego, który towarzyszył wystawie fotografii Włodzimierza Puchalskiego „Spotkane w ciszy” wyłoniło zwycięzców! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do obejrzenia prac, które najbardziej urzekły jurorów

Wyjątkowe zaproszenie

VIII Charytatywne Spotkanie Górskie (dawniej Skiturowe) im. Mieczysława Króla-Łęgowskiego odbędzie się w naszych skromnych progach już 11-12 marca. Nie może Was na nim zabraknąć!

Spotkane w ciszy

Zapraszamy Was do obejrzenia w schronisku nowej wystawy prezentującej fotografie, ze zbiorów Muzeum Niepołomickiego, autorstwa znanego przyrodnika i filmowca Włodzimierza Puchalskiego, który w latach 50. odwiedził zimą Roztokę podczas „bezkrwawych łowów”.

Janusz Gołąb w Roztoce!

Zapraszamy Was 17 grudnia o godzinie 19.00 na niezwykłe spotkanie z Januszem Gołębiem i wspaniałe opowieści na temat pierwszego zimowego wejścia Polaków na Gasherbrum I! Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!