Himalaiści w Roztoce!

Wybitni himalaiści i podróżnicy, zdobywcy ośmiotysięczników i Korony Ziemi, są do dyspozycji sympatyków Roztoki! Sylwia Bajek, Anna Czerwińska, Leszek Cichy, Rafał Fronia, Marcin Kaczkan, Aleksander Lwow, Jerzy Natkański i inni. Możecie z nimi spędzić nie godzinę, nie dwie czy jeden dzień, a cały tydzień...

Otwieramy Roztokę!

Kochani! przekażcie wszystkim, że otwieramy Roztokę!
–> rezerwacje przyjmujemy mailowo lub telefonicznie
–> posiłki dla gości wydajemy do pokojów (wymóg prawny)
–> turystom niezameldowanym posiłki wydajemy przez nasze okienko pyszności

Zapraszamy!

Ruszają szkolenia zimowe!

Wszystkich miłośników zimowej turystyki górskiej zapraszamy na serię szkoleń „Zimowe ABC” prowadzonych przez Bazę Górską Roztoka. Wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem. Zapraszamy!

Niech się Wam darzy!

Kochani! Niech Nowonarodzony obdarzy Was i Waszych bliskich swoim błogosławieństwem! Niech życiowe drogi, w tym te górskie, prowadzą Was zawsze do pięknych miejsc! Niech Nowy Rok 2021 przyniesie Wam mnóstwo miłości i zwykłego ludzkiego szczęścia! 

Okienko pyszności!

Kochani, jeśli tylko wędrujecie po Tatrach w tych dniach, mamy dla Was mnóstwo górskich smaków, które wydajemy przez „okienko pyszności”. Przekażcie proszę wszystkim wędrownom nasze słodkie zaproszenie! :) Liczymy, że już wkrótce otworzymy dla Was Roztokę w pełni. Tęsknimy za Wami! 

Wstrzymujemy działalność

Drodzy Przyjaciele i Goście Roztoki, 

z uwagi na dynamiczny wzrost ilości przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Małopolsce tymczasowo zamykamy nasze schronisko. Podejmując tak trudną decyzję kierujemy się przede wszystkim troską o Wasze zdrowie i życie.

Anna Kamińska w Roztoce

W  sobotę, 12 września o godz. 19.00, serdecznie zapraszamy Was na spotkanie z Anną Kamińską, autorką scenariusza wystawy „Kobiety w chmurach. Wystawa o Wandzie Rutkiewicz i Halinie Krüger-Syrokomskiej oraz ich miłości do gór”, którą możecie zobaczyć w naszym schronisku.

Leszek Cichy w Roztoce

Z końcem sierpnia minie 20 lat od śmierci Andrzeja Zawady - twórcy polskiej szkoły zimowego himalaizmu. Gdyby nie jego determinacja nie byłoby wyprawy na Everest, zakończonej zdobyciem szczytu przez Leszka Cichego, który 30 sierpnia o godzinie 20.00 i 31 sierpnia o godz. 19.00 w Roztoce opowieść o tej historycznej wspinaczce zilustruje filmem „Gdyby to nie był Everest...”. Serdecznie Was zapraszamy na te spotkania!

W hołdzie Andrzejowi Zawadzie

W sobotę 8 sierpnia o godzinie 19.00 zapraszamy Was na wieczór poświecony Andrzejowi Zawadzie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną trzy wyjątkowe, rzadko pokazywane filmy w reżyserii Anny Pietraszek: „Orłem być” (20 minut), „W lodowym piekle” (20 minut) i „Ostatnia rozmowa” (50 minut).

Wieczór himalajski

W sobotę, 18 lipca, o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy Was do na pokaz filmu „Everest dla każdego”. Tego wieczoru spotkacie w Roztoce wyjątkowych gości, którzy opowiedzą Wam więcej o Himalajach i o niezwykłej wyprawie na dach świata. Tego wydarzenia nie wolno opuścić! :)

Kobiety w chmurach

Serdecznie zapraszamy do Roztoki na wystawę o dwóch wybitnych polskich himalaistkach – Wandzie Rutkiewicz i Halinie Krüger-Syrokomskiej oraz ich miłości do gór. Scenariusz opracowany przez Annę Kamińską oraz wyjątkowe zdjęcia i cytaty tworzą wyjątkowe dzieło sztuki. Dla was :)

Zaprojektuj przytulaka!

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (do 16 roku życia) do udziału w konkursie na projekt roztokowej maskotki! Uwolnijcie wyobraźnię i narysujcie misia, który potem zostanie uszyty, by przytulić Was i innych młodych miłośników Tatr! Regulamin konkursu przestawiamy w rozwinięciu tego wpisu. Powodzenia!

Wakacje 2020 w Roztoce

Kochani Turyści,

Z radością rozpoczynamy sezon wakacyjny w Schronisku Roztoka. W czasie pandemii koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo Wasze i pracowników schroniska, działamy wedle kilku istotnych zasad. Prosimy o uważną lekturę tego wpisu i czekamy na Was z utęsknieniem! :)

Zapraszamy na szkolenia!

Przed nami nowy sezon szkoleń zimowych 2019/2020 w Bazie Górskiej Roztoka. Sprawdzajcie terminy i zapisujcie się już dziś! Z uwagi na duże zainteresowanie szkoleniami, przygotowaliśmy w tym roku więcej terminów!
Wszystkie szczegóły publikujemy w serwisie bazy.

wejdź do bazy

Pierwsi w rankingu n.p.m.!

Kochani! Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że Roztoka po raz kolejny zajęła pierwsze miejsce w rankingu schronisk przygotowanym przez magazyn n.p.m.! Nasze schronisko zmieniamy wciąż dla Was. Ale cień Tatr, zapach górskiego lasu i smak herbaty trwają niezwruszenie i tak już pozostanie :)

Więcej o rankingu poczytacie tu.

Całe Tatry przede mną

19 lipca o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie górskie w schronisku w Roztoce. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie o międzywojennym taternictwie. Tym wykładem otwieramy wystawę fotografii „Całe Tatry przede mną - taternictwo w okresie międzywojennym”, którą prezentować będziemy do końca września. Aby Was zainspirować, publikujemy wstęp autorstwa Wojtka Szatkowskiego.

W Roztoce o Oppenheimie

9 czerwca o godzinie 19.00 rozpocznie się kolejne spotkanie górskie w schronisku w Roztoce. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego opowie tym razem o postaci Józefa Oppenheima. Serdecznie zapraszamy. A oto kilka słów o bohaterze spotkania. Każdy, kto w latach 1908-1939 bawił w Zakopanem i chodził po górach, znać musiał, choćby tylko ze słyszenia, Józia Oppenheima.

Magia nart

Serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia nowej wystawy w ramach działajacej u nas galerii KADR. Prezentujemy zdjęcia tatrzańskich narciarzy z odległych, a nam jakże bliskich, czasów. Zdjęcia zostały poddane procesowi koloryzacji, aby widz mógł silniej odczuć atmosferę tych niezwykłych czasów.

Góra-woda słowo-obraz

Galeria „Kadr” mieszcząca się w naszym schronisku zaprasza Was na nową wystawę! Tym razem prezentujemy prace polskich artystów z grupy „Way of ink” poświęcone naszym górom, którym towarzyszy poezja Agnieszki Żuławskiej-Umedy.