Wystawa "Odkrywca"

Działająca w naszym schronisku galeria KADR zaprasza Was serdecznie na wystawę "Odkrywca. Tatry oczami Stanisława Witkiewicza". Nową ekspozycję będziecie mogli zobaczyć już od 24 grudnia! Jak pisze w swoim wstępie Teresa Jabłońska: Wystawa „Odkrywca” to próba spojrzenia na Tatry oczami Stanisława Witkiewicza, którego pierwsza zimowa wyprawa górska wiodła przez Roztokę.

Poprzez fotografie z przełomu XIX i XX wieku twórcy ekspozycji pragną oddać tę wyjątkową chwilę, w której przybysze z nizin dotknęli po raz pierwszy piękna tatrzańskiego krajobrazu.

Wspólnie z góralskimi przewodnikami zaczęli odkrywać niedostępne partie grani, które jak narkotyk zniewalały ich swym czarem. Niech ta pierwsza miłość do gór, którą dostrzec można na prezentowanych fotografiach pozwoli również nam, współczesnym turystom, odkryć na nowo fenomen tatrzańskiego krajobrazu.

Organizatorzy: Schronisko w Dolinie Roztoki, biały kos
Partnerzy: Muzeum Tatrańskie, Bosz, Tatrzański Park Narodowy, Pan Tu Nie Stał, Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej w Krakowie.
Patronat medialny: kwartalnik Tatry, PTTK, Taternik Pismo Górskie, Tygodnik Podhalański, wspinanie.pl, Infogram, Grupa Górska e-tatry, Zakopane dla Ciebie, Region Tatry kalendarium, malopolskaonline.pl, podhale24.pl, portalgorski.pl

odkrywca plakat l